Pomoc Ukrajině

Napsal/a celiacicz

1 března, 2022

Všech se nás dotýká momentální situace na Ukrajině. Mnozí tam máme přátele, známé nebo i spolupracovníky. Řada našich členů pochází také z Ukrajiny.

Je pochopitelné, že jsme se tedy rozhodli připojit k pomoci ukrajinským uprchlíkům – celiakům. Jsme v úzkém kontaktu s ukrajinskou organizací celiaků, s jejímiž představiteli se osobně známe. Komunikujeme také s humanitárními organizacemi.

Oslovujeme výrobce bezlepkových potravin ohledně jejich možné pomoci. Víte-li ve svém okolí o nějaké uprchlické rodině, kde je celiak, ozvěte se nám. Máte-li možnost ubytovat rodinu, kde někdo musí dodržovat bezlepkovou dietu, dejte nám vědět (e-mail: poradna@celiac.cz; tel. 602 273 173). Situace mnohých je opravdu kritická. Přispějme společně k jejich lepšímu osudu.

Aktualizace 5. 3. 2022

Děkujeme vám všem, kteří nabízíte pomoc uprchlíkům. Všechny nabídky evidujeme a předávámedále potřebným. Máme radost, že se nám dnes podařilo zajistit bezlepkové potraviny pro 20 uprchlých ukrajinských celiaků. Také máme přislíbenou podporu od několika výrobců bezlepkových potravin a postupně oslovujeme další. Děkujeme za pozornost, kterou tomuto tématu věnujete.