konzultace s odborníky

PORADNA PRO CELIAKY

PORADNA PRO CELIAKY

Konzultace a rady od odborníků na bezlepkovou dietu.
Poradna pro celiaky je určena pro všechny, kteří musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu. Tedy jak pro nově diagnostikované, tak i pro ty, co drží dietu déle a chtějí se ujistit, zda někde nedělají chyby. Poradna pro celiaky je určena všem bez rozdílu věku, ze všech pracovišť, z celé ČR.

Setkání trvá obvykle až 90 minut a probíhá v Praze na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu (dříve Klinika dětského a dorostového lékařství) VFN v Praze 2, Ke Karlovu 455/2 (2. patro, budova E3a, gastroenterologická ambulance). Během setkání se snažíme odpovědět na všechny otázky klienta týkající se bezlepkové diety a podpořit ho tak v současné životní situaci.  Kromě základní edukace při stanovení diagnózy můžete též využít kontroly jídelníčků v případě neklesajících nebo nedostatečně klesajících protilátek.

 

S jakými otázkami a problémy se na nás lidé v Poradně pro celiaky nejčastěji obracejí?

– Držím bezlepkovou dietu a stále nemám dobré hodnoty
– Mému dítěti/mně diagnostikovali celiakii, co mám teď dělat?
– Které produkty jsou ověřené a kterým nelze důvěřovat?
– Jaké následky může a nemůže celiakie způsobit?

Kontrola jídleníčku

Důležitou součástí setkání je kontrola jídelníčku bezlepkové stravy. Klient si připraví kompletní seznam všech potravin, které konzumuje. Seznam musí zahrnovat i pochutiny, koření atd. včetně jejich výrobců. Velmi často právě pochutiny, sladkosti a koření obsahující lepek bývají důvodem neúspěšné léčby celiakie.

Kdo se na vás těší?

Poradna pro celiaky je v provozu již od roku 2006. Setkání vedou odbornice, které se celiakií a bezlepkovou dietou zabývají celou řadu let  – Ing. Blanka Rubínová a Renata Karleszová. Garantem poradny je MUDr. Pavel Frühauf, CSc. 

Jak to funguje?

Na setkání se objednejte předem emailem nebo telefonicky. Nezapomeňte si připravit otázky a také jídelníček, pokud bezlepkovou dietu již dodržujete.

PORADNA PRO CELIAKY

KONTAKT
+420 224 967 776-8 nebo 602 273 173poradna@celiac.cz

OTEVŘENO
PO a UT od 14.00 do 18.00 hodin
Rezervujte si čas na výše uvedených kontaktech.

ADRESA
Klinika pediatrie a dědičných poruch metabolismu VFN, Ke Karlovu 2, Praha 2 (2. patro, budova E3a, gastroenterologická ambulance)

O Poradně jsem se dozvěděla od našeho gastroenteorologa. Myslela jsem si však, že si s diagnózou celiakie u své 4 leté dcerky poradím sama. Bohužel se nám nedařilo situaci uspokojivě řešit a dokonce jsme se najednou dostali k ještě vyšším hodnotám protilátek proti tkáňové transglutamináze než při první diagnostice. Ani celkový zdravotní a mentální stav dcerky se nevyvíjel dobře a prožívali jsme velký stres. Obrátila jsem se proto na paní Blanku Rubínovou a Renatu Karleszovou a navštívila Poradnu pro celiaky. Probraljsme situaci a především jídelníček. Je to opravdu o velké pozornosti, která se musí jednotlivým potravinám věnovat, dále o zkušenosti a vytrvalosti. Odnesla jsem si nejenom cenné rady, ale i energii dále celou situaci řešit. Následující testy po půl roce dopadly už mnohem lépe. Mohu doporučit nejenom návštěvu Poradny, ale i kurzy pečení, díky kterým jsme si doma upekly první domácí bezlepkové housky.“

Zita, dcera Rozárka, 6 let

KURZY BEZLEPKOVÉHO PEČENÍ
Budete-li mít zájem, můžete se také účastnit kurzů bezlepkového pečení, kde si můžete upéct např. chléb, bagety, pizzu, koláče, cukroví, vánočky apod. Sledujte naše aktivity na našem Facebooku. 

Poradna pro celiaky na mapě: