Uvažujete o přeregistraci k VZP?

Napsal/a celiacicz

23 března, 2023

Pro zájemce o přeregistraci k VZP – pojišťovně, která vyplácí dětem a studentům celiakům nejvyšší příspěvek, jsme připravili ve spolupráci s VZP stručné a užitečné informace.

Přeregistrace – termíny a další informace

  • do 31. 3. 2023 – klient je pojištěncem VZP od 1. 7. 2023 a může čerpat příspěvek za druhé pololetí tohoto roku
  • do 30. 9. 2023 – klient je pojištěncem VZP od 1. 1. 2024

Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách VZP: Jak se zaregistrovat k VZP – VZP ČR. Zde nejtete také on-line formulář pro přeregistraci: Přihláška pojištěnce / Osobní údaje (vzp.cz).

Potvrzení o diagnoze se předkládá při prvním podání žádosti, nebo při podání žádosti po změně zdravotní pojišťovny a opakované registraci k VZP. Potvrzení o diagnoze celiakie dodá pediatr nebo gastroenteorolog (formulář najdte zde: Potvrzení o dg.).

Příspěvky VZP

Přehledný seznam příspěvků, které VZP poskytuje, naleznete v elektronické publikaci Brožura Příspěvky pro rok 2023. Na jaké příspěvky máte nárok si můžete ověřit na Moje VZP. Více na Výhody a příspěvky – VZP ČR.

Jak se zaregistrovat do Moje VZP

Zaregistrovat se do Moje VZP můžete na pobočce VZP nebo on-line. Pokud je pojištěnec držitelem datové schránky, může se do VZP přihlásit podle následujících pokynů zde.

Jakmile se pojištěnec přihlásí do Moje VZP, může si ke svému účtu jednoduše přiřadit nezletilé děti.  Pak lze zažádat o jakékoliv příspěvky jak za sebe, tak i za děti.

Autor: SCČR