Celostátní setkání Sdružení celiaků ČR

Napsal/a celiacicz

13 dubna, 2022

V pořadí již XXII. celostátní setkání Sdružení celiaků ČR se bude opět konat u příležitosti Mezinárodního dne celiakie a za podpory Hlavního města Prahy v pražském Emauzském klášteře (Vyšehradská 320/49, Praha2), tedy v místech, která dobře znáte a kam jste zvyklí za námi docházet do kanceláře nebo do obchůdku.

Termín: 11. června 2022 od 9.30 do 15.00

  • Předzásobte se před prázdninami kvalitními bezlepkovými výrobky za neodolatelné ceny.
  • Přijďte se pobavit, bezlepkově najíst a strávit den s ostatními bezlepkáři.

MOŽNOST ORIENTAČNÍHO TESTOVÁNÍ

Díky naší úzké spolupráci na projektu CD Skills budete mít letos možnost si nechat zdarma odebrat krev na orientační stanovení protilátek IgA, které jsou přítomny při celiakii. (jedná se o tzv. domácí test celiakie). V případě pozitivity je nutné se nechat dovyšetřit a výsledky i diagnózu potvrdit u odborného lékaře (gastroenterologa).

Testování je určené všem, kteří mají problémy, které dávají do souvislosti s lepkem, dále pro ty, kteří již dietu drží, a to pro orientační kontrolu, že ji drží správně a také pro jejich rodinné příslušníky, kteří se třeba ještě nenechali otestovat. Pokud nejste celiaci, je nutné nedodržovat bezlepkovou dietu, jinak by bylo i toto orientační testování zkreslené a nevypovídající.

Předpokládáme velký zájem o toto testování. Bude probíhat od 10:00 do spotřebování testů. Z tohoto důvodu doporučujeme si testování rezervovat. V případě, že se do 12 hodin nedostavíte, nabídneme vaši registraci ostatním.

Přihlašovat se na odběry můžete ZDE.

V případě, že se nemůžete registrovat přes internet, zatelefonujte na číslo 602 273 173 (SCČR)

ODBORNÉ PŘEDNÁŠKY, OCHUTNÁVKY A PRODEJ

I letos se můžete těšit na skvělé přednášející. A také na ochutnávky a prodej bezlepkových potravin. Ve venkovních i vnitřních prostorách kláštera.

Těšit se můžete na spojené s diskuzí, tradiční a oblíbenou prezentaci výrobců bezlepkových potravin spojenou s ochutnávkami a prodejem za výhodné ceny a na další doprovodný program.

Sledujte naše webové, facebookové a instagramové stránky, kde budeme postupně uveřejňovat program a lákat vás na zajímavé hosty.