VIRTUÁLNÍ BĚH – PODPOŘÍTE UKRAJINSKÉ CELIAKY

Napsal/a celiacicz

11 května, 2022

Pojďte běhat a přispějte tak na bezlepkové produkty pro ukrajinské celiaky, kteří se ocitli mimo svůj domov. 

Historicky poprvé pořádá Asociace evropských organizací celiaků (AOECS) VIRTUÁLNÍ BĚH CELIAKŮ pro Ukrajinu. Naše Sdružení je dlouholetým členem AOECS a s Asociací spolupracuje i v oblasti podpory ukrajinských celiaků. Svou účastí ve této akci pomůžete i nám, Sdružení celiaků ČR. 

Snažíme se maximálně pomoci všem celiakům z Ukrajiny, kteří se na nás obrací. Jde především o matky s dětmi. Získáváme darem nebo nakupujeme potraviny, které často musíme doručovat do vzdálenějších míst, ze kterých se k nám lidé nemohou dostat. To vše financujeme. Jsme jedinou organizací celiaků v ČR, která takto systematicky pomáhá ukrajinským celiakům. 

Jak to funguje? Na webu Coeliac Day Run | AOECS se zaregistrujete a zvolíte si, zda chcete uběhnout (nebo jenom ujít) 3 nebo 10 km. Zvolenou metu musíte zdolat mezi 16. 5. a 22. 5. 2022. Vaše účast je zpoplatněna částkou 10 eur (z karty se Vám odečtou peníze v Kč). Poté na odkazu, který po registraci získáte, můžete zadat svůj čas a porovnat ho s dalšími účastníky. Při registraci je důležité uvést, že jste z České republiky a jako „club“ uveďte Celiacs´ Association of the Czech Republic.