Edukační publikace pro celiaky – Šťastný život bez lepku

Napsal/a celiacicz

14 ledna, 2022

Edukační publikace pro celiaky je určena všem, kteří drží bezlepkovou dietu. Publikace je vhodná pro celiaky, alergiky na lepek, osoby s nesnášenlivostí lepku, glutensenzitivní jedince všech věkových kategorií a jejich rodinám. Publikaci vydalo Sdružení celiaků ČR.

Významnou součástí publikace jsou kazuistiky spolupracujících lékařů, které popisují proces diagnostiky celiakie. Na kazuistiky lékařů navazuje unikátní sbírka příběhů samotných celiaků různých věkových kategorií. Příběhy s podtitulem „Cesta za diagnózou celiakie“ vznikly pod odborným dohledem MUDr. Chýleové. V publikaci najdete také mnoho osvědčených receptů.

Publikaci budeme využívat v Poradně pro celiaky v rámci edukace nově diagnostikovaných celiaků. Publikaci můžete také získat na odborných akcích, které Sdružení celiaků ČR pořádá nebo kterých se účastní (např. na CELOSTÁTNÍM SETKÁNÍ SDRUŽENÍ CELIAKŮ ČR dne 11. června 2022).

Edukační publikace pro celiaky vznikla za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR, v rámci dotačního programu Vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením pro rok 2021.

Edukační publikaci si můžete stáhnout v elektronické podobě. Pokud máte zájem o tištěnou verzi publikace, napište na objednavky@celiaci.cz.